Chustonoszenie

Chustonoszenie, czyli noszenie dziecka w chuście

 

Na całym świecie opieka okołoporodowa przybiera różne formy za sprawą kultury i tradycji, ale jest jedna wspólna rzecz w każdej szerokości geograficznej: noszenie dzieci. Ludzkie niemowlę nie jest w stanie po porodzie egzystować ani poruszać się samodzielnie, dlatego ewolucyjnie jesteśmy tzw. Noszeniakami. Warto do noszenia swoich dzieci użyć narzędzi, które ułatwiają te zadanie, mianowicie: chusta bądź nosidło.

Chusta to prostokątny długi pas tkaniny, która zawiązana w odpowiedni sposób umożliwia bezpieczne noszenie dzieci już w wieku noworodkowym.
Nosidło przypomina plecak, który służy do transportu dzieci, które potrafią już siedzieć samodzielnie.

 

Dlaczego noszenie dziecka w chuście jest ważne, a nawet potrzebne?

 

Chustonoszenie to przede wszystkim bliskość i budowanie więzi ze swoim dzieckiem. Więź to niewidzialna nić, którą jesteśmy połączeni z dzieckiem, a budulcem jest dotyk zaspokajanie potrzeb i poczucie bezpieczeństwa dawane maluchowi. Kiedy nosimy dziecko w chuście szybciej poznajemy potrzeby swojego niemowlęcia, a co za tym idzie- szybciej możemy na nie zareagować. Dzięki temu dziecko czuje się bezpiecznie, zrelaksowane, buduje zaufanie do swojego opiekuna, a to wszystko zapewnia mu dobrostan psychofizyczny.
Noszenie dziecka w chuście zapewnia mu stały dostęp do rodzica, podczas którego uczy się poznawania otoczenia. Ponadto dziecko do spokojnego snu szczególnie potrzebuje dotyku i bliskości, a czasami kołysania, które przypomina mu życie płodowe- chusta jest do tego idealnym rozwiązaniem.

 

Kiedy można zacząć nosić dziecko?

Noszenie dziecka w chuście najlepiej zacząć wtedy, kiedy rodzice poczują się już pewnie w nowej roli i gotowi do rozpoczęcia przygody chustonoszenia.

 

Jak wygląda konsultacja?

Podczas konsultacji indywidualnej nauczę Cię wiązania chusty, w zależności
od wieku i etapu rozwoju Twojego dziecka.

Spotkanie trwa zwykle około 2 godziny. W tym czasie opowiem Ci o prawidłowej pozycji dziecka w chuście/nosidle, wybierzemy wiązanie odpowiednie dla Ciebie
i Twojego malucha, zaprezentuję wiązanie na profesjonalnej lalce i przejdziemy do nauki praktycznej. Uwzględniam w tym czasie przerwy na karmienie, przewijanie, drzemkę. Pomagam także w wyborze zakupu pierwszej chusty- opowiem Ci o długościach, składzie i gramaturze. Po konsultacji zostaję do Twojej dyspozycji - odpowiadam na pytania, koryguję ewentualne drobne niedociągnięcia na podstawie zdjęć.

Możemy się także umówić na spotkanie uzupełniające.

 

Zapraszam także na warsztaty chustonoszenia w Poznaniu!

 

Warsztaty chustonoszenia adresowane są do rodziców, którzy dopiero spodziewają się dziecka i chcieliby wykorzystać swoje umiejętności tuż po porodzie. Opowiem w tym czasie o fizjologii dziecka noszonego w chuście, zaletach noszenia i przede wszystkim jak prawidłowo zamotać dziecko. Podczas warsztatów noszenia dzieci duży nacisk kładę na część praktyczną.
Zapewniam niezbędny sprzęt, czyli chusty różnego rodzaju, a także specjalistyczne, dociążone lalki, które wielkością i ciężarem przypominają noworodka.
Po warsztatach, kiedy Wasz Maluszek będzie już na świecie możemy także umówić się na spotkanie uzupełniające.

 

Cena konsultacji indywidualnej: 120zł do 2h spotkania. Powyżej tego czasu każda dodatkowa godzina to 30zł. Niekiedy Maluch potrzebuje więcej czasu niż zaplanowaliśmy, a najważniejsze dla mnie i dla Was jest komfort i zrozumienie przez dziecko nowej rzeczywistości podczas nauki wiązania.

 

Cena warsztatów grupowych: zapytaj w formularzu kontaktowym

 

Cena konsultacji uzupełniającej: 100zł do 2h spotkania. Powyżej tego czasu każda dodatkowa godzina to 30zł. Niekiedy Maluch potrzebuje więcej czasu niż zaplanowaliśmy, a najważniejsze dla mnie i dla Was jest komfort i zrozumienie przez dziecko nowej rzeczywistości podczas nauki wiązania.

 

Czy na konsultację potrzebna jest chusta?

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojej chusty nie kupuj jej „na szybko” przed spotkaniem. W swoim doradczym stosie mam dużo chust o różnych splotach i gramaturze, dzięki którym będziesz mógł/mogła zawiązać i wybrać odpowiednią dla siebie. Na spotkaniu też okaże się, jaki rozmiar chusty będzie dla Ciebie najbardziej optymalny. Ponadto po konsultacji oferuję także możliwość wypożyczenia bądź zakupu chusty.

 

Pamiętaj, że spotkanie z Doradcą Noszenia jest najlepszą drogą do nauki prawidłowego noszenia dziecka w chuście.

 

 

ANKIETA

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2020 troskliwirodzice.com Wszelkie prawa zastrzeżone.