Karmienie piersią to nie tylko mleko!

Karmienie piersią to nie tylko mleko!

Co nasuwa Ci się na myśl, kiedy słyszysz „karmienie piersią” ? Czy w Twojej głowie pojawia się obraz matki, która tuli w ramionach swoje maleństwo, podczas gdy ono cichutko ssie pierś, słucha bicia serca mamy, a wokół nich wytwarza się magiczna aura ciepła i miłości? Dokładnie! Ale czy w tym obrazie kryje się coś jeszcze? Owszem 😉


Karmienie piersią to nie tylko podawanie pokarmu. Ssanie piersi daje dzieciom zarówno jedzenie, gasi pragnienie, ale jednocześnie zapewnia im jakże ważne poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Maluszek po porodzie ma prawo czuć się zagubiony- dociera do niego dużo nowych dźwięków, zapachów, pojawia się pierwsze ubranko i pielucha. Nagle z ciemnej, ciepłej, przytulnej jaskini musi stawić czoła otaczającym go bodźcom- wtedy ukojeniem są dla niego ramiona i pierś mamy

Ponadto przeciwciała zawarte w mleku kobiecym chronią dzieci przed infekcjami (np. biegunki, infekcje dróg oddechowych, zakażenia układu moczowego), a także przed chorobami w późniejszym wieku- np. takimi jak cukrzyca, astma, otyłość czy nadciśnienie. Dlatego właśnie siara, czyli pierwszy pokarm mamy nazywana jest naturalną szczepionką.


A mama? Dlaczego karmienie piersią jest ważne dla kobiet?


Karmienie piersią poprawia wskaźniki zdrowotne we wszystkich populacjach kobiet na świecie! Przez pierwsze tygodnie karmienie piersią przyspiesza regenerację i powrót do formy. Podczas karmienia piersią wytwarza się naturalna oksytocyna, która powodując skurcze macicy pomaga jej wrócić do rozmiarów sprzed ciąży. Oksytocyna nazywana jest hormonem miłości i wpływa korzystnie na samopoczucie oraz zmniejsza ryzyko depresji poporodowej.
Ponadto długoterminowe skutki karmienia piersią to mniejsze ryzyko zachorowania na raka piersi, raka sutka, raka jajnika, a także mniejsze ryzyko złamania stawu biodrowego.


Na koniec wspomnę o tym, co wszyscy lubią najbardziej- PROMOCJA!


Karmienie mlekiem modyfikowanym niesie ze sobą wydatki na zakup mieszanki oraz akcesoriów takich jak butelki, smoczki, a także na leczenie chorób, którym można zapobiec aplikując Maluchom naturalną szczepionkę.
Karmienie piersią jest… za darmo, a w gratisie otrzymujecie profilaktykę zdrowotną dla Ciebie i dziecka 😊


Oczywiście to Ty wybierzesz, w jaki sposób zechcesz karmić swoje dziecko, jednakże jeśli się wahasz- porozmawiajmy! Wsparcie otoczenia jest bardzo ważne, żeby odnieść sukces w laktacji.


Na koniec podrzucam Wam jeszcze kilka tytułów książek, które czytałam i uważam, że warto się zapoznać:
1. Karmienie piersią- Magdalena Karpienia
2. Po prostu piersią- Rapley Gill, Murkett Tracey
3. Odstawieni. Ewolucja karmienia piersią -Jennifer Grayson

 

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 troskliwirodzice.com Wszelkie prawa zastrzeżone.