Porady laktacyjne

Choć karmienie piersią to proces naturalny, na początku tej drogi niemal każda mama potrzebuje wsparcia i pomocy. Rozpoczynając po porodzie swoją przygodę z karmieniem piersią usłyszysz wiele rad i wskazówek zarówno wspierających i niosących pomoc, a także nieaktualnych, niekiedy opartych jedynie na zasłyszanych od innych informacjach. Jako Edukator ds. laktacji i pasjonatka naturalnego karmienia ciągle poszerzam swoją wiedzę w tym temacie.

 

Kiedy warto skorzystać z porady laktacyjnej?

 

W okresie ciąży, kiedy chcesz przygotować się do karmienia piersią. Podczas ciążowej porady laktacyjnej opowiem Ci od czego zacząć karmienie piersią, na co zwrócić uwagę, skąd się bierze mleko oraz jak rozkręcić i utrzymać laktację. Ponadto udzielam wskazówek, jak wybrać odpowiednią pozycję do karmienia piersią, jak powinna wyglądać Twoja dieta podczas laktacji, a także wspólnie skompletujemy Twoją laktacyjną wyprawkę.

 

Porada laktacyjna po porodzie

 

Takie spotkanie z profesjonalistą zabezpiecza przed laktacyjnymi kłopotami. Prowadzę porady laktacyjne na terenie Poznania i okolic. W trakcie konsultacji oceniam technikę karmienia piersią, prawidłowe przystawianie i pobór pokarmu przez dziecko, czyli wskaźniki skutecznego karmienia.

Kiedy natomiast po porodzie pojawią się problemy laktacyjne takie jak ból piersi, poranione brodawki, niedobór pokarmu, nawał, zastój, gorączka, a Twój Maluch jest niespokojny, ssie płytko, ma problem z uchwyceniem brodawki- skontaktuj się ze mną.

Podczas porady laktacyjnej zbieram wywiad, badam piersi mamy, ważę dziecko, oceniam mechanizm ssania i przebieg karmienia. Następnie ustalam diagnozę i rozwiązanie Waszego problemu. Po wizycie ustalamy, czy konieczna jest wizyta kontrolna. 

 

Ponadto pomagam także, kiedy:

Jesteś mamą wcześniaka i nie wiesz jak odciągać i magazynować pokarm dla malucha?

Przed Tobą pierwsze dłuższe wyjście bez dziecka i nie wiesz ile pokarmu powinnaś przygotować?

Wracasz do pracy, ale nie chcesz zrezygnować z karmienia piersią?

Chcesz rozwiać wątpliwości „czy moje dziecko się najada?”

Chcesz poznać alternatywne sposoby karmienia mlekiem matki?

Chcesz poznać zasady prawidłowego odżywiania w trakcie karmienia piersią?

Chcesz naturalnie odstawić dziecko od piersi?

Chcesz poznać zasady wprowadzania żywienia uzupełniającego?

Zastanawiasz się, czy możesz karmić piersią będąc w kolejnej ciąży?

Zastanawiasz się czy i kiedy potrzebny jest laktator?

Jaki laktator wybrać? 

 

Na te i setki innych pytań z przyjemnością odpowiem na naszym spotkaniu.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 troskliwirodzice.com Wszelkie prawa zastrzeżone.