Szkoła rodzenia

To indywidualne spotkania przygotowujące do porodu i opieki nad dzieckiem ukierunkowane na Twoje potrzeby. Wybór tematów należy do Ciebie. Spotkania mają charakter warsztatowy

1. Ciąża

Dolegliwości w ciąży. Dieta w ciąży. Niepokojące objawy w ciąży. Kiedy jechać do szpitala? Co zabrać do szpitala? Symptomy zbliżającego się porodu. Plan porodu. Rola położnej. Wioska wsparcia- co to takiego?

 

2. Poród
Aktywny warsztat przedporodowy. Przebieg porodu. Jak się przygotować? Jak łagodzić dolegliwości bólowe w porodzie? Naturalne i farmakologiczne sposoby łagodzenia bólu porodowego. Nauka oddychania w czasie porodu. Kangurowanie czyli pierwszy kontakt z dzieckiem. Rola osoby towarzyszącej podczas porodu.

Cięcie cesarskie
Wskazania medyczne nie pozwalają Ci na poród drogami natury? Masz zaplanowane cięcie cesarskie? Warto się przygotować! Jak zacząć karmienie piersią? Kangurowanie czyli pierwszy kontakt z dzieckiem. Jak pielęgnować bliznę po cięciu cesarskim?

 

3. Instrukcja obsługi noworodka
Pierwsze godziny z noworodkiem. Zabiegi wykonywane po porodzie. Zasady pielęgnacji noworodka. Wszystko o pępku, kolkach, żółtaczce i kupkach. Pierwsza kąpiel. Pierwszy spacer. Potrzeby małego dziecka. Niepokojące objawy u dziecka. Wyprawka noworodka.

 

4. Połóg i przygotowanie do karmienia piersią. 
Pierwsze 6 tygodni po porodzie- co się dzieje z Twoim ciałem? Emocje w połogu, baby blues i depresja poporodowa. Rola rodziny w połogu. Aktywność fizyczna po porodzie.
Jak zacząć karmienie piersią? Jaką wybrać pozycję do karmienia? Podstawowe problemy laktacyjne i sposoby radzenia sobie z nimi. Na co zwrócić uwagę? Skąd się bierze mleko? Jak wybrać stanik do karmienia piersią? Jak rozkręcić i utrzymać laktację? Jak ocenić, czy dziecko się najada? Wskaźniki skutecznego karmienia piersią. Czy stosować dietę i suplementy diety podczas karmienia piersią?

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 troskliwirodzice.com Wszelkie prawa zastrzeżone.