Wizyty poporodowe

Po wyjściu ze szpitala odnalezienie się w roli rodzica może zająć trochę czasu i wzbudzać wiele pytań i wątpliwości. Aby ułatwić Ci pierwsze kroki z Twoim dzieckiem w domu oferuję wizyty poporodowe na terenie Poznania i okolic.

 

Wizyty poporodowe - pomoc w odnalezieniu się w roli rodzica

 

Narodziny dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Nowa istota, nowy człowiek, kolejny członek rodziny, który właśnie pojawił się na świecie wzbudza wiele emocji. Bycie rodzicem wymaga po prostu wprawy, ale czasami mogą pojawiać się wątpliwości. Przed wizytą poporodową zachęcam do stworzenia listy pytań, dzięki której będę mogła rozwiać nurtujące Ciebie kwestie. Dzięki wizycie położnej łatwiej jest odnaleźć się w nowej sytuacji i zdobyć pewność, że właściwie dba się o noworodka.

 

Wizyta położnej po porodzie - Poznań i okolice

 

Kobieta po porodzie potrzebuje szczególnej opieki. Połóg jest czasem, kiedy zmiany zachodzące w organizmie przez minione 9 miesięcy odwracają się w zaledwie kilka tygodni.
Położna po porodzie zajmuje się zarówno mamą jak i dzieckiem. Swoje usługi świadczę na terenie Poznania i okolic. Rodzice mogą skorzystać z jednorazowej wizyty, jak również wykupić pakiet 4 wizyt patronażowych i zdecydować się na całościowa prywatna opiekę położnej po porodzie. W czasie wizyty zbieram dokładny wywiad, oceniam stan zdrowia mamy i dziecka, przebieg karmienia, usuwam ewentualne szwy, a także udzielam instrukcji pielęgnacji noworodka.

W przypadku, kiedy u Twojego dziecka wystąpią objawy przedłużającej się żółtaczki – możesz skorzystać w trakcie wizyty z bezinwazyjnego pomiaru poziomu bilirubiny szpitalnej klasy miernikiem MBJ20. Dzięki posiadanemu przeze mnie urządzeniu, pomiar bilirubiny u dziecka jest całkowicie bezbolesny i trwa kilka sekund. Wyniki pomiaru są bardzo dokładne i dostępne od razu.

A kiedy żółtaczka będzie się przedłużać – pamiętaj o możliwości wypożyczenia profesjonalnej lampy do domowej fototerapii i leczenia żółtaczki- także dostępnej u mnie.

Ponadto podczas wizyty istnieje także możliwość wykonania testu pulsoksymetrycznego u Twojego dziecka. Jest to bezinwazyjna kontrola wysycenia hemoglobiny tlenem. Zmniejszone wartości saturacji mają związek z niewydolnością oddechową. Do obniżenia nasycenia hemoglobiny tlenem może dojść także podczas różnych infekcji dróg oddechowych. 

 

Jak przygotować się do wizyty?

W czasie wizyty potrzebna będzie książeczka zdrowia dziecka, Twój i malucha wypis ze szpitala oraz lista Twoich pytań i wątpliwości.

 

Ile trwa wizyta?

Pierwsza wizyta po porodzie trwa 90-120 min, w zależności od potrzeb rodziców i dziecka. Każda kolejna wizyta to około 60 min.

 

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 troskliwirodzice.com Wszelkie prawa zastrzeżone.